Už tradične každý štvrťrok poriada Obecný úrad vo Vysokej nad Kysucou – odbor kultúry milú spoločenskú udalosť – Uvítanie detí do života, ktoré sa konalo v Pamätnej izbe E. A. Cernana v utorok 21. mája 2007. Aktu uvítania novonarodených občanov našej obce sa zúčastnilo spoločne so svojimi mamičkami 6 detí z celkovo 9 pozvaných.

Zúčastnených svojou básňou privítala p. Helena Kubištelová a v kultúrnom programe vystúpili deti spoločne so svojimi učiteľkami z Materskej školy vo Vysokej nad Kysucou. Našich najmenších spoluobčanov svojím príhovorom privítala i poslankyňa Obecného zastupiteľstva vo Vysokej nad Kysucou p. Mária Varechová:
"Vážení prítomní!
Dovoľte, aby som v našom kruhu privítala Vás všetkých, ale najmä najmenších občanov – Vaše dcéry a synov.
Vždy keď sa narodí človek zapáli sa na oblohe hviezda, hovorí staré ľudové porekadlo. A tie  hviezdy vidíme i my dnes tu v tejto miestnosti, kde sa zapaľujú hviezdičky týchto maličkých detí. Ako malé, krásne hviezdy svietia očká našich najmenších spoluobčanov.
A čo všetko vidí matka a otec v očiach svojho dieťaťa? Predstavuje si, ako bude s láskou sledovať jeho prvé krôčiky, presiaknutá šťastím počúvať jeho pôvabné džavotanie, odpovedať na jeho prvé otázky, snívať čo z neho bude, či bude šťastné. A ono drieme zatiaľ s pästičkami zavretými, odkázané na Vašu starostlivosť. Hľadáte v jeho tváričke svoje črty a črty svojho muža, veď je kvetom Vašej lásky, najkrajším kvetom, aký dáva život. Prišlo preto, že ste sa rozhodli dať človeku život. Nezabudnite na to, že toto dieťatko bude vždy a vo všetkom potrebovať lásku, ochranu a starostlivosť Vás oboch. Vy mu pofúkate odreté kolená zotriete každú slzu, uchlácholíte boľavé  srdiečko, poradíte, pomôžete, dodáte novú  silu.
Chráňte svoje dieťa, majte pre neho pochopenie milujte ho trpezlivo, vychovajte z neho človeka čistého a otvoreného srdca. Iste, budete mať veľa starostí pokiaľ z neho vychováte samostatného človeka, ale dobrou starostlivosťou o jeho telesné a duševné zdravie dáte svojmu dieťaťu najcennejší dar do života.
Prajeme Vám, aby mu hrejivý dotyk Vašich dlaní nedal zabudnúť na pevný stôl domova a aby sa k nemu rado vracalo.
Želáme Vám, milí rodičia, vo Vašom veľkom, krásnom ale aj zodpovednom poslaní veľa úspechov, optimizmu a elánu, nech sa splnia Vaše nádeje a Vášmu dieťaťu v zdraví a šťastí prežitý život, nech sa uskutočnia jeho túžby a ciele."

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image