Sample ImageV sobotu 24. júla 2010 areál ZŠ E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou na „chvíľu“ nepatril žiakom, ale futbalistom. Vôňa variaceho sa kotlíkového guláša, ktorá sa miešala s tónmi sprievodnej hudby a hlavne s hlasnými futbalovými frázami bola sprievodným znakom prebiehajúceho už VIII. ročníka futbalového turnaja v malom futbale, ktorý nesie názov Memoriál Petra Chvasteka.

Do tohto ročníka sa prihlásilo 8 mužstiev a to: 2. FC Korheľ, Tornádo, FC Kelčov, Budžikovci, Oranies 8, EM Vredlavka st., Hybná páka a A&T s.r.o.
Po „urputných“ vyraďovacích zápasoch v dvoch skupinách sa do vytúženého semifinále podarilo postúpiť štvorici najlepších: Hybná páka a Tornádo zo skupiny „A“ a z „B“ skupiny EM Vredlavka st. a Budžikovci.

Po posledných štyroch zápasoch sa nakoniec „zrodilo“ takéto konečné poradie:
1. BUDŽIKOVCI
2. EM Vredlavka st.
3. Hybná páka
4. Tornádo
5. Oranies 8
6. FC Kelčov
7. A&T s.r.o.
8. 2. FC Korheľ

Najlepší strelec: Peter Barčák
Najlepší Brankár: Peter Papajčík
Najlepší hráč: Peter Papajčík

No a ako to nakoniec dopadlo? Snáď každý zo zúčastnených by povedal, že dobre a „oči pre plač“ ostali iba neprajníkom ...

A takto to prebiehalo:

 Zápas č. 1

FC Kelčov
Krkoška

 : 

Tornádo
Janita D., Sobčák 

 1:2 
 Zápas č. 2

2. FC Korheľ
Lisík L.

 : 

EM Vredlavka st.
JBanetka, Jankech, Kubačák, Putorík L., Súhrada 2

 1:6

 Zápas č. 3

A&T s.r.o.

 : 

Hybná páka
Jurčo, Barčák

 0:2

 Zápas č. 4

Budžikovci
Kubištel, Koleňák Ľ.

 : 

Oranies 8
Baričák 2 

 2:2

 Zápas č. 5

FC Kelčov
Krkoška 2, Doboš 2, Švancár

 : 

A&T s.r.o.
Kazík Jakub   

 5:1

 Zápas č. 6

2. FC Korheľ
Lisík L.

 : 

Budžikovci
Kubištel 5, Bavlšík Ľ., Koleňák Ľ. 2  

 1:8

 Zápas č. 7

Tornádo

 : 

Hybná páka
Barčák 3, Vagenfal, Kmínek ml., Planeta T. 

 0:6

 Zápas č. 8

EM Vredlavka st.
Chvastek, Putorík L., Jankech, Zajac

 : 

Oranies 8
Kupšo   

 4:1

 Zápas č. 9

Hybná páka
Barčák 3

 : 

FC Kelčov
Švancár, Krkoška  

 3:2

 Zápas č. 10

Oranies 8
Ficek, Koleňák L. 2, Baláž, Baričák 2

 : 

2. FC Korheľ
Luprich  

 6:1

 Zápas č. 11

Tornádo
Hetflajš 2, Janita Mi.

 : 

A&T s.r.o.
Činčala, Cipko  

 3:2

 Zápas č. 12

EM Vredlavka st.
Banetka, Kubačák

 : 

Budžikovci 

 2:0

         
 Semifinále         
 Zápas č. 13

Hybná páka

 : 

Budžikovci

 0:0
(P-1:2)

 Zápas č. 14

Tornádo
Holub 3

 : 

EM Vredlavka st.
Zajac, Jankech, Banetka, Kubačák, Súhrada

 3:5

         
 Zápas o 3. miesto        
 Zápas č. 15

Hybná páka
Planeta M., Jančík 2

 : 

Tornádo
Holub

 3:1

         
 FINÁLE        
 Zápas č. 16

Budžikovci
Bavlšík Ľ., Koleňák Ľ. 2

 : 

EM Vredlavka st.
Putorík L.

 3:1

Fotografie z priebehu tohto jedinečného športového podujatia, ktorých autorom je Peter Horňák, nájde v sekcii Fotogaléria obce - Podujatia - Memoriál Petra Chvasteka 2010.