Sample ImageV piatok 3. októbra sa po ročnej prestávke (zavinenú vlaňajším nepriaznivým jesenným počasím) v našej obci opäť konal Lúpežnícky pochod. 
Po zaprezentovaní účastníkov vo Vinárni Hela sa po zotmení vydalo na trasu večernej vychádzky za strašidlami celkom 92 detí a 63 rodičov. Na tradičnom okruhu z centra obce okolo kostola na lesnú cestu, po lesnej ceste nad lyžiarsky vlek a späť do centra okolo cintorína sa večernou tmou pohyboval dlhý svietiaci had postavičiek. Po trase vyznačenej svietiacimi „lampášmi“ sa deti mohli stretnúť s našimi najznámejšími rozprávkovými bytosťami – smrtkou, vodníkom, čertmi, vílami a princeznami, bandou lúpežníkov a tiež s včielkou Majou. Cestu späť do centra všetkým spestril farebný ohňostroj.

Za vynaloženú námahu a prejavenú odvahu dostali všetky deti v cieli od princezničiek balíček so sladkou odmenou.
Vďaka dobrému a na toto ročné obdobie aj teplému počasiu, boli nakoniec všetci účastníci s večernou prechádzkou veľmi spokojní.
K tomu, aby táto akcia úspešne prebehla prispelo celkom 23 dobrovoľníkov (detí aj dospelých), ktorí sa na jej zabezpečení aktívne podieľali za čo im určite patrí aspoň symbolické: Ďakujeme!
Na akciu boli použité finančné prostriedky získané z 2% z odvedenej dane.

Fotografie strašidiel, s ktorými sa deti mohli na lúpežníckom pochode stretnúť a ktoré pre Vás svojím fotoaparátom zachytil Matej Kubinec,  si ich môžete pozrieť TU.