thumb IMG 6305V nedeľu 7. októbra 2018 sa konal 12. ročník Behu na chatu Kmínek, ktorého usporiadateľmi sú Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou, Róbert Gajdoš – chata Kmínek a Obec Vysoká nad Kysucou.

O tom, že sa beh dostáva do povedomia bežcov svedčí fakt, že tohto ročníka sa zúčastnilo celkom 78 pretekárov (20 z Českej republiky a 1 z Poľska).

Príjemné jesenné počasie a suchá trať prispeli k prekonaniu mužského traťového rekordu, ktorého držiteľom bol od roku 2012 Marián Dávidík z Kobry Bratislava časom 23:00 min. Nový traťový rekord vytvoril Marek Chrascina z 1. Běžeckého Jablunkov časom 22:09 min.

Poďakovanie za prispenie k perfektnému priebehu preteku patrí všetkým 16-tim organizátorom a tiež kolektívu chaty Kmínek za výdatné občerstvenie pretekárov po skončení behu.

 

Text: Anton Opial

 

Kompletné výsledky behu si môžete prečítať nižšie:

 

Poradie

Meno a priezvisko

Oddiel

Čas min:sek

Muži do 39 rokov

1.

Marek  Chrascina

1. Běžecký Jablunkov (CZ)

22:09

2.

Lukáš Martinka

Tour de Považie – Považská Bystrica

24:48

3.

Matej Valuch

Agilus Nová Dubnica

25:15

4.

Patrik Rehák

AK Čadca

26:37

5.

Jozef Mitala

Kubica sport Žilina

26:41

6.

Michal Letko

Tour de Považie – Jasenica

28:19

7.

Martin Kawulok

Hrádek ve Slezsku (CZ)

28:25

8.

Lukáš Rafaj

AK Čadca

29:02

9.

Martin Hatňančík

Tour de Považie – Považská Bystrica

29:02

10.

Vladimír Kormanec

Tatran Krásno nad Kysucou

29:28

11.

Martin Capek

Čadca-Čadečka

30:15

12.

Michal Bušovský

Súľov

31:16

13.

Michal Krčmárik

Klub Žarec Čadca

32:34

14.

Stanislav Olejko

Kysuce Team

33:13

15.

Peter Luptovec

AK Čadca

33:26

16.

Lukáš Suchánek

KHB Radegast (CZ)

36:29

17.

Židzík Kristián

Makov

37:02

Muži 40 – 49 roč.

1.

Ondřej Horák

KHB Radegast  (CZ)

24:04

2.

Tibor Ponek

TK Žabka Čadca

26:50

3.

Ľuboslav Kučák

KKM Čadca

26:26

4.

Petr Vymazal

Olomouc (CZ)

28:39

5.

Tibor Šumpík

Žilina

28:57

6.

Václav Rylko

1. Běžecký Jablunkov (CZ)

29:22

7. 

Milan Slivka

TK Žabka Čadca

30:20

8.

Pavol Mizera

Kysuce Team

31:01

9.

Vladimír Pawlus

Čadca

31:29

10.

Petr Čmiel

Mosty u Jablunkova (CZ)

34:08

11.

Michal Židzík

Makov

37:02

12.

Marián Bohovič

Krásno nad Kysucou

38:33

13.

Jiří Volek

Ostrava  (CZ)

42:47

Muži 50 – 59 roč.

1.

Ľuboš Kováčik

Súľov-Hradná

25:30

2.

Ján Jurčík

KKM Čadca

25:47

3.

Jiří Zátopek

AKEZ Kopřivnice (CZ)

29:20

4.

Jaroslav Tarana

Čierne

29:56

5.

Július Pšenica

Zlín (CZ)

31:35

6.

Vladislav Vrana

TJ Slovan Skalité

32:50

7.

Jozef Kadura

Krásno nad Kysucou 

33:49

8.

František Poštek

KAOS Krásno nad Kysucou

34:20

9.

Radomír Šnevajs

KHB Radegast  (CZ)

35:49

10. 

Ján Jaroš

KKM Čadca

37:39

11.

Štefan Groš

S.K.V.K.

38:32

12.

Emil Cisárik

KKM Čadca

39:46

13.

Libor Pečenka

KHB Radegast (CZ)

47:55

Muži 60+ roč.

1.

Pavol Jankech

Trenčín

30:13

2.

Tadeusz Jasek

PZLAM Polska (PL)

30:24

3.

Bronislav Walek

Hrádek ve Slezsku (CZ)

31:57

4.

Miroslav Přívětivý

Příbor  (CZ)

33:45

5.

Ján Jurina

Bokami Západných Tatier

34:46

6.

Petr Tvrdzík

1. Běžecký Jablunkov (CZ)

36:12

7.

Jozef Majerík

KKM Čadca

40:53

8.

Ján Slivkaq

KKM Čadca

42:15

9.

Vladimír Ballek

NW Prešov

47:28

Ženy do 39 rokov

1.

Václavková jana

TJ Liga 100 Olomouc (CZ)

37:10

2.

Denisa Zemaníková

AK Čadca

39:45

3.

Katarína Hatňančíková

Tour de Považie – Považská Bystrica

40:04

Ženy 40+ roč.

1.

Marie Delingerová

Fortex Moravský Beroun (CZ)

29:04

2.

Margita Kirkpatrick

Goral Maraton Raková

33:13

3.

Alena Pawlusová

TK Žabka Čadca

34:31

4.

Slávka Zelníková

Čadca

36:18

5.

Danica Takáčová  

AK Čadca

44:13

6.

Mária Marcibálová

KKM Čadca

54:09

Juniori

1.

Marek Krišica

1. Běžecký Jablunkov (CZ)

27:51

2.

Tomáš Pyter

TK Žabka Čadca

28:35

3.

Pavol Baroňák

TJ Slovan Skalité

28:36

4.

Adam Jarábek

TOM Tulák Čadca

31:36

Juniorky

1.

Soňa Likačová

Čadca

49:43

2.

Laura Lašová

Čadca

49:43

Starší žiaci

1.

Tibor Hurík

ŠKP Žilina

31:15

2.

Juraj Ponek

T K Žabka Čadca

35:35

3.

Marek Kováčik

T K Žabka Čadca

36,18

4.

Samuel Šnevajs

KHB Radegast (CZ)

64:47

Staršie žiačky

1.

Chiara Jánošíková

Zborov nad Bystricou

39:23

2.

Anna Šnevajsová

KHB Radegast  (CZ)

40:53

3.

Nicol Jánošíková

Zborov nad Bystricou

42:46

4.

Lija Gajdošová

KHB Radegast

48:41

5.

Zuzana Sehnalová

KHB Radegast (CZ)

52:31

Muži Vysoká nad Kysucou

1.

Marián Ponek

Vysoká nad Kysucou

34:31

2.

Ján Janský

Vysoká nad Kysucou

43:15

 

Fotografie z behu pre vás vyhotovil pán František Papík ...