thumb beh na vrchrieku2017V piatok 21. apríla 2017 usporiadalo Občianske združenie Voľný čas a Obec Vysoká nad Kysucou 12. ročník Behu na Vrchrieku. Cieľ preteku bol tento rok až na vrchole Galkova v nadmorskej výške 850 m.

Pretek sa konal v dvoch častiach: pre žiakov ZŠ, ktorí mali trate na lúkach nad cintorínom a beh na hlavnej trati na vrchol Galkova pre kategórie počnúc juniormi (16-18. roč.) až po mužov 60 ročných a starších.

 

Celú akciu zabezpečoval 23 členný organizačný kolektív vrátane 4 členov DHZ Vysoká nad Kysucou.

Hlavným sponzorom akcie bol Wincott SK s.r.o. Vysoká nad Kysucou 228

Niekoľko štatistických údajov:

- celkom sa behu zúčastnilo 78 pretekárov.

* z toho 31 v žiackych kategóriách a 47 na hlavnej trati

* z Vysokej nad Kysucou 2 škôlkári, 7 žiakov ZŠ, a 3 dospelí

- preteku sa zúčastnili pretekári z 26-tich obcí (z toho z piatich v ČR)

- najmladší účastníci - Varecha Šimon a Papajčíková Adela z Vysokej nad Kysucou

- najstarší účastník – Chytil Vladimír, Všechovice, okres Kroměříž

- najvzdialenejší účastník – Páleník Ervín, Trenčín

 

Kompletné výsledky:

Por. Priezvisko a meno Miesto/Klub Čas v min.
Najmladšie žiačky (1.-2. roč.)    dĺžka trate 130 m
1. Balážová Anna Baláž extreme team Ostrava 00:44
2. Papajčíková Adela – 4 roky Vysoká nad Kysucou 01:17
 Najmladšií žiaci (1.-2. roč.)       dĺžka trate 130 m
1. Varecha Matúš Vysoká nad Kysucou 00:40
2. Vagenfal Adam Vysoká nad Kysucou 00:43
3. Kubištel Marek Vysoká nad Kysucou 00:44
4. Papajčík Matej Vysoká nad Kysucou 00:50
5. Kotlár Lukáš DD Vysoká, Horný Kelčov 00:55
6. Varecha Šimon – 4 roky Vysoká nad Kysucou 01:13
Mladšie žiačky (3.-4. roč.)  dĺžka trate  260 m
1. Jánošíková Chiara AK Čadca 01:38
2. Malíková Magdaléna Čadca 01:46
3. Štrkáčová Emília DD Bytča 02:23
4. Dormanová katarína Vysoká nad Kysucou 03:22
Mladší žiaci (3.-4. roč.)       dĺžka trate  260 m
1. Nevedel Nikolas Zborov nad Bystricou 01:43
2. Vagenfal Tomáš Vysoká nad Kysucou 01:54
3. Rác José DD Vysoká, Horný Kelčov 01:56
4. Bongilaj Alan DD Bytča 02:00
5. Papajčík Peter Vysoká nad Kysucou 02:19
6. Baláž Jean DD Bytča 02:47
Staršie žiačky (5.-6. roč.)  dĺžka trate 650 m
1. Jánošíková Nicol AK Čadca 02:47
2. Adamcová Katarína Vysoká nad Kysucou 03:27
3. Kotlárová Sabina DD Vysoká, Horný Kelčov 04:27
4. Uhlíchová Ingrid DD Vysoká, Semeteš 04:43
Starší žiaci (5.-6. roč.)  dĺžka trate 650 m
1. Koliba Jozef DD Vysoká, Horný Kelčov 02:23
2. Kišoň Patrik DD Vysoká, Semeteš 03:51
Najstaršie žiačky (7.-9. roč.)  dĺžka trate  800 m
1. Kretová Petra DD Bytča 04:43
2. Balážová Elin DD Bytča 08:02
Najstarší žiaci (7.-9. roč.)  dĺžka trate  800 m
1. Krišica Marek 1.Bežecký Jablunkov 03:16
2. Rác Diego Mário DD Vysoká, Horný Kelčov 03:28
3. Tomaščík Stanislav DD Vysoká, Horný Kelčov 05:13
4. Tomaščík Michal DD Vysoká, Horný Kelčov 05:23
5. Baláž Diego DD Vysoká, Semeteš 05:57
Hlavná trať        dĺžka 3,4 km + 320 m
Juniori : 
1. Baroňák Pavol TJ Slovan Skalité 21:49
2. Šumský Dominik Krásno nad Kysucou 30:41
Ženy  -39 roč.
1. Esentierová Adela Baláž extreme team Ostrava 21:41
2. Trebulová Kristína AK Čadca 25:04
3. Pialová Janka Maratón klub Rajec 25:37
4. Zemaníková Denisa AK Čadca 26:55
Ženy - 40+ roč.
1. Kirkpatrick Margita Goral Maratón Raková 21:41
2. Takáčová Danica AK Čadca 30:23
3. Zelníková Slávka Čadca 30:23
Muži -39 r.
1. Štefina Štefan Dubnica nad Váhom 18:06
2. Rehák Patrik Trstená 18:14
3. Pastorek Peter Behám pre radosť 18:49
4. Chmatil Ľuboš Nová Dubnica 19:20
5. Kaleta dDaniel Hrádek ve Slezsku 19:56
6. Capek Martin Čadečka 20:44
7. Pavlík Ivan AK Spartak Dubnica n/ Váhom 21:00
8. Pawlus Vladimír TK Žabka Čadca 21:10
9. Kormanec Vladimír TJ Tatran Krásno 22:08
10. Takáč Daniel AK Čadca 22:58
11. Krčmárik Michal Čadca-Žarec 24:46
12. Piala Ján Maratón klub Rajec 25:37
13. Jašurek Martin Čierne 26:34
14. Kučák František KKM Čadca 30:23
Muži -49 r.
1. Jurčík Ján KKM Čadca 18:38
2. Ponek Tibor CK Turzovka 18:43
3. Kupka Anton KKM Čadca 18:54
4. Kučák Ľuboslav KKM Čadca 19:30
5. Čierňava Ľuboslav Goral maratón Čadca 20:49
6. Mikula Jaroslav KKM Čadca 22:53
7. Bacula Slavomír KKM Čadca 25:06
Muži – 59 r.
1. Sventek Ladislav Goral maratón Čadca 19:05
2. Páleník Ervín Trenčín 19:33
3. Baláž Roman Baláž extreme team Ostrava 20:34
4. Vrana Vladislav TJ Slovan Skalité 20:59
5. Hudec Marián KBPŠ Púchov 21:16
6. Cisarík Emil KKM Čadca 25:09
7. Groš Štefan S.K. Valašské království 26:11
8. Ballek Vladimír Maras team Prešov 32:15
Muži 60+ roč.
1. Walek Bronislav Hrádek ve Slezsku 23:34
2. Jurina Ján TJ Roháče 23:42
3. Přívětivý Miroslav DD Všechovice 23:55
4. Zahatlan Štefan Turzovka 28:16
5. Chytil Vladimír DD Všechovice 28:41
6. Slivka Ján KKM Čadca 28:55
Vysočania - ženy
1. Janská Zuzana Vysoká nad Kysucou 44:47
Vysočania – muži
1. Valašík Valter Wincottpeople Vysoká 25:55
2. Janský Milan Vysoká nad Kysucou 31:08

 

Text: Anton Opial

Foto: Ján Chromík