Sample ImageVáľaniu mája v Hornom Kelčove v sobotu 2. júna 2007 predchádzala drevorubačská súťaž, ktorú pripravilo občianske združenie Voľný čas. Napriek nie práve najlepšiemu počasiu sa do súťaže napokon nechalo nahovoriť 12 odvážlivcov. Súťažiacich v prerezávaní klátu ručnou dvojmužnou pílou "bruchatkou", prerúbavaní klátu a štiepaní klátiku na 10 polien prišla povzbudiť asi sedemdesiatka divákov vybavených dáždnikmi.
Súťažiaci predviedli zúčastneným divákom naozaj zaujímavú podívanú a prezentovali sa obdivuhodnými výkonmi v zručnostných disciplínach. Súčtom bodov dosiahnutých na základe umiestnenia v jednotlivých disciplínach sa napokon stanovilo konečné poradie. Celkovým víťazom súťaže ( v poradí 2. ročníka "Vysockého drevorubača") sa stal Jozef Mariňák. O 2. a 3. miesto sa ziskom rovnakého počtu bodov podelili Ján Šromek a Anton Opial. Víťazi boli odmenení športovými pohármi a vďaka "sponzorom" aj finančnou odmenou.
S vlastným váľaním mája, organizovaným v réžii DHZ Horný Kelčov, ktorému predchádzala jazda alegorického vozu po Hornom Kelčove, sa muselo čakať až na dobu keď na chvíľu ustal vcelku intenzívny dážď. No napokon sa váľanie úspešne podarilo a mohlo sa aj napriek pokračujúcemu, takmer vytrvalému a intenzívnemu dažďu, (vďaka postavenému veľkorozmernému stanu) pokračovať v ľudovej zábave pri reprodukovanej hudbe až "cez polnoc" a tancachtivých účastníkov neodradil ani nekrytý prírodný parket. Členovia  DHZ v Hornom Kelčove pripravili pre účastníkov naozaj skvelé a pestré občerstvenie v podobe grilovaných špecialít (ktoré sa minuli najskôr) a chutného piva. Pre zlé počasie sa už nepodarilo uskutočniť ďalšie pripravené zábavné súťaže v hode surovým vajcom, streľbe zo vzduchovky a zatĺkaní klincov.
Už počas tejto akcie sa začalo hovoriť o pokusnom zorganizovaní "celokelčovskej" hojany. Nechajme sa teda prekvapiť!
 
Atmosféru z drevorubačskej súťaže, váľania mája aj následnej zábavy si môžete pozrieť na priložených fotografiách Michala Smieška.
 
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image