×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Volny_cas/2014/Lupeznicky_pochod/Pametny_list
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Volny_cas/2014/Lupeznicky_pochod/Pametny_list
thumb_lup_pochod2014_01V pre počasie posunutom termíne začal v piatok 10. októbra 2014 písať Lúpežnícky pochod druhú desiatku svojej histórie. Občianske združenie Voľný čas a Obec Vysoká  usporiadali už po 11-ty krát túto obľúbenú večernú akciu, na ktorú sa samozrejme najviac tešia deti, no príležitosť na večernú prechádzku nevynechá aj značný počet dospelých obyvateľov.

Tak tomu bolo aj tento rok, keď si „rozprávkovú trasu“, na ktorej na účastníkov opäť čakalo 10 už známych, no aj celkom „nových“, rozprávkových postáv a postavičiek ,  prešiel rekordný počet 236 zaregistrovaných účastníkov, z ktorých bolo 153 detí . Slušne sa správali aj Lúpežníci, ktorí dospelých účastníkov prekvapili malým občerstvením a ako po iné roky ani tento krát nemohol chýbať malý ohňostroj.
Tento rok poctili Lúpežnícky pochod svojou účasťou popri domácich aj deti z Makova, Turzovky, Podvysokej, Rakovej, Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Žiliny, Dubnice nad Váhom, Cífera a 1 účastník dokonca zo Švajčiarska.
Spokojnosť po príchode do cieľa pochodu, asi aj za väčšinu účastníkov, vyjadrili dve malé  školáčky, ktoré mi povedali: ujo Opial, bolo to super! a z natiahnutých ručiek s prstami zovretými do dlane trčali k nebu vystreté palčeky.
O dobrú atmosféru magického večera sa, okrem ideálneho počasia neskorého babieho leta, hlavnou mierou pričinilo 21 atraktívnych masiek a o hladký priebeh sa staralo ďalších 12 organizátorov.
Perníkové dobroty z perníkovej chalúpky aj čokolády a diplomy v cieli, ktoré dostal každý detský účastník, boli financované z prostriedkov poskytnutých 2% z odvedenej dane pre OZ Voľný čas.
Anton Opial
Tak tomu bolo aj tento rok, keď si „rozprávkovú trasu“, na ktorej na účastníkov opäť čakalo 10 už známych, no aj celkom „nových“, rozprávkových postáv a postavičiek,  prešiel rekordný počet 236 zaregistrovaných účastníkov, z ktorých bolo 153 detí. Slušne sa správali aj Lúpežníci, ktorí dospelých účastníkov prekvapili malým občerstvením a ako po iné roky ani tento krát nemohol chýbať malý ohňostroj.
Tento rok poctili Lúpežnícky pochod svojou účasťou popri domácich aj deti z Makova, Turzovky, Podvysokej, Rakovej, Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Žiliny, Dubnice nad Váhom, Cífera a 1 účastník dokonca zo Švajčiarska. Spokojnosť po príchode do cieľa pochodu, asi aj za väčšinu účastníkov, vyjadrili dve malé  školáčky, ktoré mi povedali: "ujo Opial, bolo to super! a z natiahnutých ručiek s prstami zovretými do dlane trčali k nebu vystreté palčeky."
O dobrú atmosféru magického večera sa, okrem ideálneho počasia neskorého babieho leta, hlavnou mierou pričinilo 21 atraktívnych masiek a o hladký priebeh sa staralo ďalších 12 organizátorov.Perníkové dobroty z perníkovej chalúpky aj čokolády a diplomy v cieli, ktoré dostal každý detský účastník, boli financované z prostriedkov poskytnutých 2% z odvedenej dane pre OZ Voľný čas.

Text: Anton Opial
Foto: Martin Varecha 

(na úvodnej fotografii - Lúpežníci z Lúpežova, veveričky a Ivan z Mrázika spoločne s ježibabou, ktorú musel s medveďou hlavou niesť na chrbáte)


Pozn.: Ak ste počas tohtoročného pochodu vyhotovili nejaké fotografie, pošlite nám ich a my ich zverejníme ... 

{gallery}fotogaleria/Volny_cas/2014/Lupeznicky_pochod/Pametny_list{/gallery}