×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Volny_cas/2014/Stolny_tenis
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Volny_cas/2014/Stolny_tenis
Ping pong údajne vznikom asi pred dvoma tisícročiami, no do Európy ho z Japonska doviezli až v 80-tych rokoch 19. storočia Angličania.
Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia - na stôl.
thumb_noviny_a_ping_pong_012Ping pong údajne vznikom asi pred dvoma tisícročiami, no do Európy ho z Japonska doviezli až v 80-tych rokoch 19. storočia Angličania. Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia - na stôl.

Odtiaľ teda stolný tenis. Z Anglicka sa v roku 1909 dostal okrem okolitých krajín vo vtedajšom Rakúsko-Uhorsku aj na Slovensko.
Aj v súčasnej dobe, keď sa zdá, že sú in atraktívnejšie druhy športu, existujú ľudia, ktorí vyznávajú šport čo má tradíciu, potrebuje určitú dávku „dovednosti“ a hlavne sa dá pri ňom aj zdravo zasúťažiť a porovnať si svoje schopnosti s inými.
V sobotu 8. marca 2014 sa v telocvični ZŠ v Hornom Kelčove zišlo 34 záujemcov o súťaž v stolnom tenise, ktorú spoločne s DHZ Horný Kelčov usporiadalo občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou a zúčastnení súťažili celkom v 7-mich vekových kategóriách.
Odborníci tvrdia, že stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, no nie každému súťažiacemu sa to počas súťaže darilo. V tomto prípade však vôbec nešlo o zápis do Guinessovej knihy rekordov v kategórii dosiahnutej rýchlosti hry, ale zápal a snaha o podanie čo najlepšieho výkonu sa rozhodne nedala uprieť ani jednému súťažiacemu.

Takmer štvor hodinové zápolenie prinieslo napokon takéto výsledky:

Žiaci 1.-5. ročník – počet súťažiacich 4
1. Jančík Filip,  2. Jedinák Michal,  3. Čerňan Adam – všetci Vysoká 

Žiaci  6.-9. ročník – počet súťažiach 5
1. Jančík Erik, Vysoká, 2. Hašpica Patrik, DD H. Kelčov, 3. Vanek Adam, H. Kelčov

Žiačky 6.-9. ročník – počet súťažiacich 2
1. Kaňáková Miroslava, Korňa, 2. Jankovská Lenka, DD H. Kelčov

Juniori – počet súťažiach 5
1. Mlkvik Jakub, H. Kelčov, 2. Skorčík Jakub, Korňa, 3. Jankech Gabriel, Vysoká

Ženy – počet súťažiacich 4
1. Jankovská Erika, 2. Jankovská Emília, 3. Ulčáková Silvia - všetky DD H. Kelčov

Muži do 39 rokov – počet súťažiacich 8
1. Jankech Tomáš, 2. Smieško Michal – obaja Vysoká, 3. Stoliga Jakub, H. Kelčov

Muži 40 roč. a starší – počet súťažiacich 6
1. Skorčík Miroslav, Korňa, 2. Jankech Jozef, Vysoká, 3. Hedera Milan, Makov

Anton Opial

Fotografie Anton Opial a Anton Ďurčanský
{gallery}fotogaleria/Volny_cas/2014/Stolny_tenis{/gallery}