×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Lupeznicky_pochod/2011
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Lupeznicky_pochod/2011
thumb_pochod0002V našej obci sa už stalo tradíciou, že sa detí (a nielen deti) tešia na jesenný večerný rozprávkový, či „strašidelný“  pochod, ktorý pravidelne organizuje občianske združenie Voľný čas.

O tom, že sa jedná o skutočne obľúbenú akciu svedčí aj vyše 190 účastníkov, z ktorých bolo 105 detí,  ktorí sa v piatok 14.októbra 2011 zúčastnili 8. ročníka Lúpežníckeho pochodu – obľúbenej večernej vychádzky, na ktorej sa stretli s našimi najznámejšími rozprávkovými postavami a postavičkami, alebo jednoducho strašidlami.
Na 3 km dlhej trase na účastníkov čakali vodník, lúpežníci, jelenček s bábätkom, čerti, víly, trpaslík, smrtka, perníková chalúpka a pri nej dve dobré ježibaby, ktoré deťom dovolili odtrhnúť si z ich chalúpky perníček. V cieli rozdávala deťom balíčky so sladkosťami včielka Maja.
Aj keď účastníci boli na cestu vystrojení všelijakými svietidlami večernú atmosféru im ešte  spestril  ohňostroj.
V mene spokojných detí treba poďakovať 27 ochotným maskám a organizátorom, ktorí sa na priebehu tejto akcie podieľali.

Anton Opial

{gallery}fotogaleria/Lupeznicky_pochod/2011{/gallery}