thumb Klokoüov 3 003Aj v tomto roku na sobotu 26. augusta 2017 pripravilo občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou Rozlúčku s prázdninami - autobusový výlet pre školákov, ktorého cieľom bola Zbojnícka chata vo Vysokých Tatrách. Potešiteľné bolo, že takmer tretinu účastníkov boli rodičia s deťmi, ktoré sa prišli rozlúčiť s prázdninami.

Pre účastníkov bola naplánovaná trasa z Hrebienka na Zbojnícku chatu vo Veľkej Studenej doline a späť. No účastníci mali možnosť prejsť sa aj po kratších trasách zo Skalnatého plesa na Hrebienok, alebo navštíviť Zámkovského chatu, Obrovský vodopád  a Studenovodské vodopády. Všetci sa však vybrali na Zbojnícku chatu a čuduj sa svete takmer všetci túru zdolali a nakoniec s tým mali najmenší problém práve tí najmenší, ktorí za svoj výkon dostali v autobuse pri ceste späť symbolickú sladkú odmenu.

Počasie v tú sobotu prialo všetkým návštevníkom Vysokých a Tatier. A že ich tam bolo. Len počas krátkej prestávky na diaľničnom odpočívadle v Ivachnovej  sa na parkovisku stretlo 5 zájazdových autobusov a všetky mali jeden cieľ – Vysoké Tatry. Aj v tom množstve sa však udiali nečakané stretnutia. Jedným bolo aj stretnutie so známymi turistami z poľského Žywca, ktorí nám okrem iného oznámili, že sa stretneme aj v sobotu 9.9.2017 na pivárskom turistickom pochode Vysocká deviatka na ktorú sa chystá 20 členná skupina.

Časovo náročný výlet (4:30 – 20:30 hod.) s relatívne namáhavou túrou sa však vydaril a všetci účastníci boli spokojní so získaným pekným turistickým zážitkom.

 

Texf a foto: Anton Opial