thumb V 9 2015 002 O máloktorej turistickej akcii možno povedať, že je ojedinelá. O Vysockej deviatke to však platí dvojnásobne, pretože s podobnou akciou sa turisti nestretnú nielen na Slovensku, ale ani u našich západných susedov v Českej republike! Otvárací ročník druhej desiatky (11. ročník) Vysockej deviatky sa konal „po novej trase“ – z Nižného Kelčova cez Škradné, Prednú Šatinu, Jedľovník, Dučkov, Žilinčiarovce, Vrchrieku so zastávkou na chate Koliba, Šupíkovce, Solíkovce, Semeteš U Cipára, Cipkovce, Mikundovce, ešte raz Solíkovce, na vrch Ragvanovo, Adaše a popri kaplnke na Lazoch do Vysokej-ústredia.

Zariadení, v ktorých čapujú pivo je po trase síce len päť, ale „doplnenie“ počtu do 9 bolo pripravené v osadách Škradné, Jedľovník, Žilinčiarovce a na Ragvanove, ktoré si účastníci vychutnávali najviac vďaka pekným ďalekým výhľadom, ktoré toto miesto poskytuje.

11. ročníka turistického pivárskeho pochodu sa zúčastnilo celkom 108 turistov z ktorých bolo 20 z poľského Žywca a 13 z ČR. Sympatická bola aj účasť „vysočanov“, ktorých bolo 23. Atraktívna trasa po ktorej účastníci prešli a spoznali na nej 13 osád našej obce, dobré organizačné zabezpečenie a nemalou mierou aj priaznivé počasie boli dôvodom na všeobecnú spokojnosť všetkých účastníkov. O zabezpečenie a hladký priebeh akcie sa postaralo 21 organizátorov.

Text a foto: Anton Opial

 

 

Ďalšie fotografie si môžete pozrieť na web stránke KČT Třinec, ktorí sa akcie zúčastnili kliknutím TU