thumb hasici zasah priepust 1 2018015Daždivé počasie v nedeľu 28. októbra 2018 možno mnohí z nás prežili v kruhu najbližších a v teple domova. Členovia DHZ Vysoká nad Kysucou však, či sa im to páčilo alebo nie, boli povolaní na technický zásah. Ich úlohou bolo prečistiť priepust popod železničnú trať a cestu II/487, ktorý sa nachádza priamo v centre obce.

Priepust sa po naplavení rôzneho materiálu stal neprietočný a hromadiaca sa voda ohrozovala bezpečnosť prevádzky po železničnej trati a ceste II/487.

Celý technický zásah komplikoval dážď a skutočnosť, že hasiči najskôr museli prekopávať samotný vodný tok od výtoku priepustu, ktorý bol zanesený trávou, konármi a suchým lístím, ktoré tu nazvážali nezodpovední obyvatelia zrejme z najbližšieho okolia!

Hasiči sa za pomoci TATRY 148 a tzv. „krtka“ snažili priepust prečistiť zo strany jeho výtoku. Tento zámer sa však podaril iba čiastočne. Na miesto zásahu bol starostom obce privolaný bager, ktorý prehĺbil koryto na výtoku z priepustu, avšak ani po tomto zásahu sa situácia rapídne nezlepšila. Hasiči sa zatiaľ pokúšali hromadiacu sa vodu odčerpať a použiť „krtka“ z druhej strany priepustu. I napriek enormnej snahe členov DHZ Vysoká nad Kysucou sa nepodarilo priepust prečisť v plnom profile a v jeho prečistení sa bude pokračovať v pondelok 29. októbra 2018.

Každopádne, veľké poďakovanie patrí každému jednému hasičovi z DHZ Vysoká nad Kysucou, ktorí ani na chvíľu nezaváhali na výzvu starostu obce a viac ako tri hodiny nedeľnej „pohody“ vymenili za studenú vodu a fyzicky náročnú prácu v snahe pomôcť ...