×

Varovanie

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Frollo
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Kovacik
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Frollo
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Kovacik
Sobota 12. októbra 2013 “patrila” v obci Vysoká nad Kysucou hasičom.  Naša obec privítala účastníkov - 7. Medzinárodného stretnutia hasičov veteránov.
V slávnostne vyzdobenej sále kultúrneho domu sa stretli hasiči z prihraničných obcí a to z Velkých Karlovíc, Hornej Bečvy, Makova a samozrejme 2 domáce hasičské zbory Vysoká nad Kysucou a Horný Kelčov.
thumb_hasici_veterani_f2013_22Sobota 12. októbra 2013 "patrila” v obci Vysoká nad Kysucou hasičom - vetránom.  Naša obec privítala účastníkov - 7. Medzinárodného stretnutia hasičov veteránov.
V slávnostne vyzdobenej sále kultúrneho domu sa stretli hasiči z prihraničných obcí a to z Velkých Karlovíc, Hornej Bečvy, Makova a samozrejme 2 domáce hasičské zbory Vysoká nad Kysucou a Horný Kelčov.

Jedinou podmienkou účasti je byť členom aspoň 30 rokov a myšlienkou stretnutia je, aby mohli tí “skôr narodení” hasiči zaspomínať na  staré časy, vymeniť si skúsenosti, či vypočuť, akým smerom sa uberá práca jednotlivých hasičských zborov. Podnet na takúto výnimočnú akciu dal dnes už nebohý p. Milan Kubošník z Makova.
Úvodom slávnostného zasadnutia zazneli hymny oboch republík v jedinečnom podaní FS Vysočanka a FS Karlovjanka. Minútou ticha sme si uctili pamiatku všetkých tých členov, ktorí sa stretnutia už nedožili …
Ako prvý sa prítomným prihovoril “domáci” starosta Mgr. Anton Varecha, ktorý okrem iného poznamenal, že vstup k hasičom je na celý život, kedy sa nadchneme pre prácu v zbore a pre pomoc ľuďom. Uviedol, že prihraničný región je bez prekážok a vzájomná družba spájala, spája a bude spájať hasičské zbory či pri stretávaní, alebo pri pomoci v nešťastí.
7. Medzinárodného stretnutie hasičov veteránov sa zúčastnili viacerí významní hostia. Svojou účasťou podujatie podporil Ing. Jozef Blanár - predseda Žilinského samosprávneho kraja, Ing. Marián Masnica - starosta obce Makov, Mirslav Koňařík – starosta obce Velké Karlovice, Mgr. Oldřich Ondryáš, za Zlínský kraj pán Krejča, Marie Chovanečková - starostka mesta Karolínka, zástupcovia OV DPO Čadca a ďalší vzácni hostia. 
Predseda aktívu zaslúžilých členov pán Ladislav Dedič a riaditeľka OV DPO Čadca Marta Balošáková ocenili starostu obce Mgr. Antona Varechu za dôstojné prípravy, pomoc a spoluprácu "Zaslúžilým krížom lll. stupňa."
Záver 7. Medzinárodného stretnutia hasičov veteránov patril kultúre. V programe so svojim pásmom venovaným hasičom vystúpila FS Vysočanka spoločne s Muzičkou spod Grúňa. Zastúpenie mali i naši “susedia” z Českej republiky. S nádhernými piesňami a básňami z kraja valachov vystúpila FS Karlovjanka. 
Po spoločnej fotografii a výdatnom obede zúčastnení hasiči odchádzali zo stretnutia nielen s peknými zážitkami a novými spomienkami, ale i s pamätnými listami, odznakmi a jednotlivé zbory a hostia i s drôtenými plaketami - ako pamiatkami na drotársku obec Vysoká nad Kysucou.
Bohu na slávu, ľuďom na pomoc - tak znelo záverečné heslo stretnutia, na ktoré sa budeme tešiť za 2 roky na pôde ČR v obci Horní Bečva. 
7. Medzinárodné stretnutie hasičov veteránov sa podarilo zorganizovať vďaka podpore projektu nadácie SPPspoločne. 

Vlasta Gajdicová

thumb_log{youtube}qJnSbyVgQQo{/youtube}


Atmosféru 7. Medzinárodného stretnutia hasičov veteránov vám prinášame na fotografiách ...

Fotografie od pána
Radovana Frolla:
{gallery}fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Frollo{/gallery}
Fotografie od pána Kováčika z Rakovej:
{gallery}fotogaleria/Hasici/Veterani_2013/Kovacik{/gallery}