×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Hasici/130_vyrocie
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Hasici/130_vyrocie
thumb_hasici130_0108V nedeľu 21. augusta 2011 si Dobrovoľný hasičský zbor Vysoká nad Kysucou pripomenul jubilejné už 130. výročie od svojho založenia. DHZ Vysoká nad Kysucou je druhým najstarším hasičským zborom v okrese Čadca.

Slnečné nedeľné ráno pod taktovkou „Muzičky spod grúňa" vytiahlo členov i členky, hostí  a všetkých, ktorí cítia vo svojom srdci príslušnosť k spoločenstvu ľudí, ktorí sú ochotní v prípade akéhokoľvek nešťastia bez nároku na odmenu zo svojho voľného času pomôcť iným spoluobčanom. Hasiči však zastávajú i nenahraditeľné miesto pri kultúrnom a spoločenskom živote v obci.
Slávnostný sprievod, na čele so starostom Mgr. Antonom Varechom a predsedom DHZ Milanom Dormanom, v deň osláv vykročil od Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou v sprievode zástav, zúčastnených členov, hostí, susedných hasičských zborov i družobných zborov z Českej Republiky smerom do kostola sv. Matúša na slávnostnú svätú omšu, ktorú celebroval Mons. František Rábek spoločne s  pánom farárom na „domácej pôde“ Mgr. Petrom Hrenákom. V závere svätej omše otec biskup požehnal repliku pôvodnej hasičskej zástavy spoločne so stuhou.
Druhou časťou osláv 130. výročia založenia DHZ Vysoká nad Kysucou bola slávnostná členská schôdza. Tú v úvode pozdravili mažoretky zo ZŠ E. A. Cernana, harmonikár a FS Vysočanka s pásmom „Čepčenie“. V závere svojho vystúpenia FS Vysočanka piesňou „Čo ste hasiči ..." vyčarila úsmev snáď na každej tvári.
Svojou účasťou pri jubileu nás poctili zástupcovia z DPO SR Bratislava, HaZZ Žilina i z OV DPO v Čadci, sponzori i ďalší hostia.
Minútou ticha sme si uctili všetkých zomretých hasičov za 130 – ročné obdobie. V priereze históriou DHZ Vysoká nad Kysucou a v hodnotiacej správe za posledných 5 rokov si hasiči vypočuli informácie o svojich úspechoch, zaváhaniach, ale i o úlohách do blízkej budúcnosti.
Obetavým členom, ale i samotnej organizácii ako celku, boli odovzdané vyznamenania prítomnými hosťami a starostom obce Mgr. Antonom Varechom, ktorý DHZ Vysoká nad Kysucou udelil i Cenu starostu obce.

Vďaka za slávnostne prežitý deň, patrí obci Vysoká nad Kysucou, všetkým hosťom, sponzorom a predovšetkým členom a členkám, ktorí sú aktívnou súčasťou 130. ročnej histórie DHZ Vysoká nad Kysucou.

Na nasledovných fotografiách, ktorých autorom je Milan Dorman st., vám prinášame priebeh slávnostného dňa ...
{gallery}fotogaleria/Hasici/130_vyrocie{/gallery}