thumb mdd HK 2019 047Keďže tento rok sa v sobotu 1. júna 2019 prelínal medzinárodný deň detí a váľanie mája spojené s drevorubačskou súťažou, rozhodli sa hasiči z Kelčova spojiť všetko a vytvoriť tak deň plný zážitkov. Už o 12tej hodine sa areál pri bývalej ZŠ Horný Kelčov zaplnil tými najmenšími občanmi v počte 62 detí. V úvode sa deťom prihovorili predseda DHZ Horný Kelčov Ing. Ľubomír Pavlík a Ján Ďurčanský popriali im veľa síl k plneniu disciplín a aby prežili ten najkrajší deň detí.

Medzinárodný deň detí mal niekoľko častí začínalo sa súťažou malý drevorubač. Súťažiaci museli plniť disciplíny ako prekladanie polienok z boxu do boxu, zabíjanie klincov, pílenie polienok, ale museli zvládnuť aj uhasenie požiaru. Deti boli rozdelené do viacerých kategórií. Najmladším účastníkom súťaže bol Maťko Lukeš. Prvé miesto v kategórií do 15 rokov získal Branislav Činčala a v kategórií do 12 rokov Ľubomír Veselka. Z dievčat zabodovala Klára Krasulová. Súťažiaci získali balíky sladkostí, šampanské a medaile. Po skončení súťaže sa predviedlo novo-zložené družstvo detí v hasičskom útoku s vodu pod vedením Petra Ďurčasnkého, ktorému za prípravu družstva mu patrí poďakovanie a keďže sa blížila už pätnásta hodina poobede, s deťmi sme sa rozlúčili ukážkou hasenia požiaru a rozdaním sladkostí a upomienkových predmetov, za ktoré úprimne touto cestou ďakujem starostovi obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Antonovi Varechovi, starostovi obce Makov Martinovi Pavlíkovi, Danielovi Lysikovi, Jánovi Hazukovi a Milanovi Pavlikovi. Počas celého dňa mali deti kofolu a malé občerstvenie v podobe hranoliek a hot-dogu zadarmo.

O 15:00 nasledovala Drevorubačská súťaž kde sa zapojilo 8 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórií do 50 rokov a nad 50 rokov.