×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/vysokanadkysucou.sk/web/images/fotogaleria/Hasici/Brigady/HK/Cistenie_kelcovanky1
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogaleria/Hasici/Brigady/HK/Cistenie_kelcovanky1

thumb_brigada_hk1_4Slnečné i keď trošku mrazivé počasie v mnohých z nás posilňuje myšlienku blížiacej sa jari a nabáda nás na jarné upratovania a čistenia svojho okolia. S nádhernou myšlienkou skrášliť a očistiť svoje okolie prišli členovia DHZ Horný Kelčov.
Ľahostajný postoj správcu toku rieky Kelčovanky ich, po dohode so starostom obce, prinútil dňa 5. marca 2011 zorganizovať dobrovoľnú hasičskú brigádu.S pomocou obecného traktora so štiepkovačom a ochotných „hasičských“ rúk sa podarilo vyrezať oba brehy rieky Kelčovanky od odbočky miestnej komunikácie do Liskov smerom k autobusovej zastávke U Urbana.
Vynikajúco zvládnutá práca nemá však iba estetický význam, ale samozrejme i protipovodňový, nakoľko starý porast značne znižoval prietok koryta rieky Kelčovanka.
Hasiči svojou aktivitou takto dokazujú, že sú v našej obci spoločenskou organizáciou, ktorá svojou činnosťou ďaleko presahuje rámec pôvodných úloh.

Na tomto mieste vám prinášame niekoľko fotografií z priebehu brigády, ktoré vyhotovil pán Anton Ďurčanský ...
{gallery}fotogaleria/Hasici/Brigady/HK/Cistenie_kelcovanky1{/gallery}