Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageDňa 7. októbra prišiel medzi nás pán Budinský  z Očovej v tradičnom očovskom kroji a deň nám spríjemnil krásnym výchovným koncertom.
Deťom, ale i pedagógom ukázal krásne tradičné i netradičné nástroje. Pán Budinský nám predstavil pastiersku kultúru hrou na fujare, dvojačke, flaute,  ale i rumunskou nástroji  - panovej flaute.

 

Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 
 Postupne predstavoval aj iné nástroje ako: píšťalu z kosti, pastiersky roh, drumbľu, gajdy, ale i pravý pastiersky bič.
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 
Pieseň Močila konope, močila zahral na pozaune s nástavcovým filtrom a my sme mali pocit, akoby boli žaby naozaj okolo nás.
 
Sample Image
 Sample Image
 
Veru, pri ukážke niektorých nástrojov sme sa i zasmiali. Videli sme hru na vysávačových trubiciach. Ich zvuk bol na nerozoznanie od pravej fujary.
 
Sample Image
 
 Zlatým klincom programu bol tanec učiteľov so žiakmi, ktorých pán Budinský sprevádzal hrou na heligonke.
 
Sample Image
 Sample Image
 
Pri veľkej zábave sa žiaci i veľa naučili. Spoznali nové hudobné nástroje, pastiersku kultúru i minulosť našich starých rodičov. Pánovi Budinskému touto cestou za krásny koncert opäť ďakujeme.

Pri veľkej zábave sa žiaci i veľa naučili. Spoznali nové hudobné nástroje, pastiersku kultúru i minulosť našich starých rodičov.
Pánovi Budinskému touto cestou za krásny koncert opäť ďakujeme.

Odporúčame

Mobilná aplikácia

kalendár telocvičňa

Vitajte vo Vysokej nad Kysucou

Tam, kde sa stretáva Turzovská vrchovina s Javorníkmi, nachádza sa Obec Vysoká nad Kysucou, ktorá ako jedna z mála obcí skrýva vo svojom názve rieku, ktorá dala meno celému čarokrásnemu kraju. Obec Vysoká nad Kysucou sa hrdo hlási k svojej takmer 400 ročnej kopaničiarskej tradícií a na jej základoch sa snaží vytvárať vyvíjajúce sa moderné vidiecke prostredie pre svojich obyvateľov...

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo