thumb trieda ms hk 09Prázdniny v materskej škole vo Vyšnom Kelčove začali veľkou rekonštrukciou interiéru triedy. Za pomoci šikovných majstrov a kolektívu materskej školy sa podarilo vyspraviť popraskané a opadané časti stien a tiež sokel v triede. Steny zažiarili v nových farbách, natreli sa radiátory a okná skrášlili nové záclony.

thumb mikulas MS2017 013Príjemnou predzvesťou vianočných sviatkov býva každoročne príchod Mikuláša. Oddávna chodí s dobrou náladou a košom prekvapení. Jeho príchod s radosťou očakávali aj deti v našej materskej škole. Do našej škôlky zavítal dňa 14. 12. 2017 v sprievode anjelikov.

thumb lamionovy sprievodHK 2017 003Dňa 16. 11. 2017 deti z MŠ Vyšný Kelčov prežili pekný podvečer, v ktorom sa spoločne so svojimi učiteľkami a rodičmi vrátili k zabudnutej tradíci lampiónového sprievodu, ktorého sa v hojnom počte zúčastnili ako deti tak i ich rodičia. Veľké poďakovanie tak patrí všetkým, ktorí ochotne pomohli pri organizovaní vydareného podujatia a pri príprave teplého čajíka a sladkej odmeny. Ďakujeme.

thumb hasici ms2015 13V piatok 5. júna 2015 navštívili členovia i členky DHZ Vysoká nad Kysucou materskú školu, kde bolo po ich príchode riziko požiaru od rozžiarených detských očí, ktoré ich už nedočkavo vyčkávali. Deťom ukázali svoju techniku i vybavenie.

thumb sportujeme hravo2015 11Oslavy MDD pokračovali  v materskej škole aj 1. júna 2015  športovým dopoludním. Cieľom tohto podujatia bolo overiť si svoje športové zdatnosti a šikovnosť ale predovšetkým zábava a potešenie z hry. Keď sú deti správne motivované, vedia prejaviť nielen obrovské nasadenie, ale zároveň sa spolupodieľať na skvelej športovej atmosfére.

mdd ms2015_10MDD je sviatok, na ktorý sa tešia všetky detí a patrí všetkým bez rozdielu. Nebolo tomu inak ani v našej MŠ – Vysoká nad Kysucou. Pipi dlhá pančucha a Včielka Mája pozývali všetky deti spoločne s rodičmi na zábavné popoludnie, ktoré sa konalo v piatok, 29. mája 2015.

My sme malé detičky,
máme múdre hlavičky.
Chceme všetko vedieť, spoznať,
kresliť, spievať aj tancovať.
Ak sa  s nami chceš smiať a hrať,  príď sa do škôlky zapísať.
Zápis detí do Materskej školy vo Vysokej nad Kysucou sa uskutoční
od 7. marca - 9. marca 2012 od 13:00-16:00 hod.
od 12. marca - 15. marca 2012 od od 10:00 - 12:00 hod.

thumb_lienkaMy sme malé detičky, máme múdre hlavičky.
Chceme všetko vedieť, spoznať, kresliť, spievať aj tancovať.
Ak sa  s nami chceš smiať a hrať,  príď sa do škôlky zapísať.

thumb_stavanie_snehuliakov2015_04Dňa 12. januára 2015 si mnohí pri pohľade z okna povedali, že konečne prišla poriadna zima. Napadlo pekných pár centimetrov nového bielučkého snehu. Deti materskej školy z triedy Včielok  inšpiroval k tvoreniu zo snehu.

den matiek mTieto slová básne zazneli 11. mája 2015 v Kultúrnom dome vo Vysokej nad Kysucou pri príležitosti sviatku - Dňa matiek. Deti materskej školy, pod vedením učiteliek, s láskou uvili pre mamičky veľkú kyticu z básní, piesní, hier a tančekov, aby sa im poďakovali za lásku, starostlivosť a trpezlivosť, ktorú im preukazujú od ich narodenia.