thumb coronavirus.jfifKrízový štáb obce Vysoká nad Kysucou uvoľňuje všetky opatrenia prijaté 27. 6. 2020 na jej území od 5. 7. 2020 a to:

1. Krízový štáb obce Vysoká nad Kysucou nariaďuje obnoviť úradné hodiny Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou vrátane obecnej knižnice pre verejnosť v úradných hodinách ako pred prijatím opatrení (dňa 26. 6. 2020) od pondelka 6. 7. 2020 t.j. denne od 7:15 hod. do 15:15 hod. Naďalej platí povolený vstup do budovy len s prekrytím horných dýchacích ciest a povinná dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy.

2. Krízový štáb obce Vysoká nad Kysucou opätovne povoľuje konanie všetkých kultúrno-spoločenských, športových a iných hromadných podujatí v obci Vysoká nad Kysucou, za dodržania všetkých usmernení a hygienických opatrení nariadených ÚVZ SR.

3. Krízový štáb obce Vysoká nad Kysucou vyzýva obyvateľov obce a všetkých, ktorí sa na jej území zdržiavajú, aby boli v čase stále prebiehajúcej pandémie ochorenia COVID – 19 zodpovední voči sebe a okoliu a preto odporúča naďalej dodržiavať opatrenia:

• Nosiť rúška (v interiéroch, v preplnených priestoroch, vo verejnej doprave, na hromadných podujatiach a podobne)

• dbať na pravidelné umývanie alebo dezinfekciu rúk

• dodržiavať respiračnú hygienu: pri kýchaní a kašľaní použite vreckovku alebo kýchajte do ohnutého lakťa, nie priamo do ruky

• Nevystavovať seniorov riziku nákazy, pri tomto ochorení sú najzraniteľnejší

• V prípade príznakov ochorenia, vyhnúť sa kontaktu s verejnosťou a kontaktovať telefonicky svojho lekára (nechodiť za ním osobne)

 

V prípade, že sa situácia v našom regióne zmení a dôjde k nárastu počtu potvrdených prípadov ochorenia COVID – 19 v najbližších dňoch, krízový štáb obce Vysoká nad Kysucou príjme opatrenia tak, aby sa pomohlo rýchlo a účinne zabrániť šíreniu ochorenia v regióne a na území obce Vysoká nad Kysucou.