Koronavírus - dôležité informácie

thumb coronavirus.jfifKrízový štáb obce Vysoká nad Kysucou uvoľňuje všetky opatrenia prijaté 27. 6. 2020 na jej území od 5. 7. 2020 a to:

1. Krízový štáb obce Vysoká nad Kysucou nariaďuje obnoviť úradné hodiny Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou vrátane obecnej knižnice pre verejnosť v úradných hodinách ako pred prijatím opatrení (dňa 26. 6. 2020) od pondelka 6. 7. 2020 t.j. denne od 7:15 hod. do 15:15 hod. Naďalej platí povolený vstup do budovy len s prekrytím horných dýchacích ciest a povinná dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy.

thumb koronV súvislosti so zavedením opatrení na ochranu obyvateľstva a subjektov pred šírením ochorenia COVID-19 Vám obec Vysoká nad Kysucou na tomto mieste prináša všetky dôležité informácie týkajúce sa aktuálnej situácie a zvolených postupov ochrany a prevencie. Venujte im náležitú pozornosť!

Aktualizácia 15. 06. 2020 o 06:13 hod.

thumb spolupracaMimoriadna situácia, ktorá je zapríčinená pandémiou koranavírusu postihla aj našich drobných remeselníkov, živnostníkov ale aj ľudí, ktorí robili rôzne služby a zatvorením prevádzok stratili príjem. Vláda prijala podmienky na podporu udržania zamestnanosti v čase vyhlásenia tejto mimoriadnej situácie. Ide o systém opatrení, konkrétne o podporu zamestnávateľov, ktorých prevádzky boli uzatvorené na základe Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, a tiež o podporu zamestnávateľov a SZČO, ktorým v čase vyhlásenia mimoriadnej situácie, núdzového alebo výnimočného stavu poklesli tržby. Jednotlivé opatrenia sa postupne aktualizujú. Vzhľadom k tomu, že často drobní živnostníci, remeselníci a ľudia, ktorých sa týka táto podpora majú problém s vypísaním žiadosti, rozhodlo sa mesto v spolupráci s Úradom práce pomôcť týmto ľudom.