thumb velkonocna vystava2022 DSC 6936Začiatok fašiangového obdobia je v našich krajoch neklamným signálom končiacej sa „vlády“ zimy a blížiaci sa nástup snáď najkrajšieho ročného obdobia, ktorým je jar. Symbolom nástupu jari sú už po dlhé storočia Veľkonočné sviatky. Tie bývajú spojené s veľkým jarným upratovaním, čistením a predovšetkým jarnou výzdobou našich domov.

Moderná doba so sebou prináša i nové moderné trendy veľkonočnej výzdoby, ktoré spojením s tými tradičnými vytvárajú bohatú paletu možností, z ktorých môžu šikovné ruky gazdiniek a detí čerpať nápady na výzdobu svojich domácností.

Ich nápady zrealizované ich šikovnými rukami vám už tradične prinášame na Veľkonočnej výstave, ktorá sa tento rok konala po dvojročnej tzv. Covidovej prestávke od 23. marca 2022 do 07. apríla 2022 vo výstavných priestoroch vestibulu Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou. Svoje práce v podobe kraslíc, košíkov, korbáčov, a rôznych iných výrobkov, tu vystavovali vysocké gazdinky, šikovné deti a žiaci zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana a miestny remeselník pán Štefan Jašík, ktorý uplietol veľmi pekné veci z prútia.

Náš obdiv a veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa do tejto výstavy zapojili a pripravili tak krásny estetický zážitok.