thumb vakci zuzka IMG 7261Pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja sa v utorok 24. 08. 2021 v našej obci zrealizovalo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. Očkovanie realizovala výjazdová očkovacia skupina „VakciZuzka“. Tento spôsob očkovania sa v našej obci stretol s veľkým záujmom a vďaka profesionalite očkovacieho tímu a disciplinovanosti záujemcov o očkovanie sa zdravotníkom podarilo približne za dve a pol hodiny (oproti plánovanému času ostali zdravotníci o niečo dlhšie) zaočkovať 117 ľudí! Nejednalo sa iba o obyvateľov našej obce, ale očkovania sa zúčastnili i obyvatelia z Makova, Turzovky či Považskej Bystrice.

I keď zdravotný tím ostal očkovať dlhšie, bohužiaľ kvôli vyčerpaniu kapacity očkovacej látky, neboli zaočkovaní všetci záujemci. Žilinský samosprávny kraj, ktorému i touto cestou patrí veľké poďakovanie za sprostredkovanie tejto možnosti očkovania, však prostredníctvom pani riaditeľky odboru zdravotníctva ŽSK Silvie Pekarčíkovej prisľúbil, že naša obec bude do kalendára výjazdovej očkovacej skupiny „VakciZuzka“ ešte opätovne zaradená.