thumb holidays night2019 013Pre všetky detí sa skončil školský rok a začali sa letné prázdniny. Pre deti znamenajú prázdniny čas oddychu, zábavy, hier, dovoleniek a hlavne načerpania nových síl do ďalšieho školského roka. Pri tejto príležitosti obec Vysoká nad Kysucou pripravila v sobotu 06.júla 2019 pre všetky deti a ich rodičov už VII. ročník letnej akcie pod názvom HOLIDAYS NIGHT 2019.

 

 

O 16:00 hod. privítal na námestí deti a ich rodičov starosta obce Mgr. Anton Varecha a poprial im príjemnú zábavu a veľa úspechov v súťažiach, ktoré ich čakali. V prázdninový podvečer o 17:00 hodine ovládli námestie vo Vysokej nad Kysucou svojím pútavým predstavením dinosaury a deti si tak mohli pozrieť špeciálnu DINOSHOW. Okrem tohto boli pre deti pripravené rôzne súťaže, ktorých sa zúčastnili nielen malí, ale i veľkí a ich rodičia. Všetci, ktorí sa hier zúčastnili, boli odmenení rôznymi sladkosťami. Počas celého podujatia sprevádzal všetky deti maskot „TIGRICA“ z filmu Kung fu Panda, s ktorým sa deti mohli fotografovať. Okrem iného boli pre všetky deti veľkou atrakciou i brána s vodnou hmlou, trampolína, maľovanie na tvár tzv. facepainting, vymodelovanie si vlastného výrobku z hliny na hrnčiarskom kruhu. O občerstvenie v podobe kofoly, ktorá bola pre všetky deti vďaka sponzorom zadarmo, hot-dogov, zemiakových špirál sa pre všetkých návštevníkov postaral DHZ Vysoká nad Kysucou. Deti a prítomných divákov potešili svojim krásnym vystúpením mažoretky BELLA z Vysokej nad Kysucou a následne odštartovala detská diskotéka, ktorá strhla do tanca nielen deti, ale i dospelých. Vyvrcholením celej prázdninovej noci bol o 22:00 hod. ohňostroj, ktorý urobil pomyselnú bodku za krásne stráveným večerom.

Veľké poďakovanie na záver patrí všetkým zamestnancom obce Vysoká nad Kysucou, spoločnosti A&T Group a.s., ZEPA Montage - Miroslav Zeman (ohňostroj), členom DHZ Vysoká nad Kysucou, Pohostinstvu Milan Lajčák, Expresu Fontána - Tibor Gáborík, Pohostinstvu Trojka - Štefan Šmehýl, Pohostinstvu Furmanec - Pavol Kužma, Penziónu U Cipára - Iveta Frolková, Vinárni „HELA“ Silvia Kazíková, Gazdovskému dvoru – Daniel Lysík a všetkým dobrovoľníkom a pomocníkom, ktorí pomohli zorganizovať podujatie pre potešenie tých najdôležitejších ľudí na svete – pre deti ...

 

Text: Nikola Zajacová

Foto: Ing. Ján Lisko