thumb velkonocna vystava2019 006Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky sú najvýznamnejšie kresťanské sviatky, ktoré pripadajú na mesiace marec alebo apríl. Obec Vysoká nad Kysucou, príležitosti blížiacich sa Veľkonočných sviatkov usporiadala vo výstavných priestoroch vestibulu Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou v mesiaci apríl „Veľkonočnú výstavu“.

Vo veľkej miere prispeli svojimi výrobkami i občania obce Vysoká nad Kysucou. Mnohí návštevníci si tak mohli pozrieť rôzne techniky zdobenia veľkonočných kraslíc, ručne pletené výrobky, veľkonočné perníky, háčkované obrusy s Veľkonočnou tématikou a iné rôzne výrobky. Návštevníci výstavy tak mohli načerpať veľkú inšpiráciu na skrášlenie si svojich domácností počas Veľkonočných sviatkov. Pre všetkých návštevníkov bola „Veľkonočná výstava“ sprístupnená od pondelka 04. apríla 2019 do piatku 12. apríla 2019, každý pracovný deň v čase od 07:15 hod. do 15:15 hod., ale aj v nedeľu 07. 04. 2019 v čase od 10:15 hod. do 11:00 hod.

Touto cestou ďakujeme šikovným gazdinkám a šikovným majstrom za to, že sa s ostatnými podelili o nápad a svoju zručnosť a tak pomohli pripraviť krásny estetický zážitok ...

 

Text: Nikola Zajacová

Foto: Ing. Ján Lisko