thumb veterna kalamita 1 11 2018 002I keď 1. november 2018 bol dňom pracovného pokoja, predsa len nebol sviatočným či oddychovým dňom pre všetkých ... V doobedňajších hodinách došlo v dôsledku nárazového vetra k vyvráteniu stromov na cestu III/2022 smerom do Vyšného Kelčova. Padajúce stromy však zasiahli vedenie verejného osvetlenia, v čoho dôsledku došlo k zlomeniu a spadnutiu betónového stĺpa a pretrhnutiu optického vedenia káblovej televízie.

 

Na miesto boli povolaní službu konajúci príslušníci HaZZ z Turzovky a členovia DHZ Horný Kelčov, ktorí okamžite začali s odstraňovaním spôsobenej kalamity.

V priebehu technického zásahu hasičských zložiek bol na miesto zásahu privolaný starosta obce Mgr. Anton Varecha, ktorý po analýze spôsobených škôd, privolal na miesto kalamity zamestnancov obce, ktorí vykonali zabezpečenie pretrhnutého vedenia verejného osvetlenia. Keďže došlo i k pretrhnutiu optického kábla, čo malo za následok okamžitý výpadok káblovej televízie a internetu v miestnej časti Vyšný Kelčov, starosta o opravu požiadal pracovníkov spoločnosti TES Media. Rozsah poškodenia optického kábla mal za následok, že vedenie bolo schopné prevádzky až vo večerných hodinách.

Veľké poďakovanie preto patrí všetkým, ktorí sa postarali o urýchlené odstránenie veternej kalamity a to i napriek tomu, že počas sviatočného dňa určite chceli byť so svojimi najbližšími ...