thumb fotopasca01Odpad, odpad a odpad ... I napriek neustálym výzvam, množstve rôznych kampaní, prosieb, upozornení i vyhrážok, predsa sa medzi nami nachádzajú takí, ktorým je úplne jedno čo vyhodia, kedy to vyhodia a kde to vyhodia!!! Majú zato, že obec či zberné spoločnosti sú tu nato, aby po nich upratovali.

Aby naša obec bola čistá, stojí to nemalé úsilie, ale i nemalé finančné prostriedky. Pracovníci obce pravidelne realizujú čistenie autobusových zastávok a z pravidla i raz mesačne zber vyhodených odpadkov pozdĺž štátnej cesty II/487 od Nižného konca až po Varechovský potok, vrátane chodníka z Ústredia k základnej škole okolo Kysuce. Taktiež na Semeteši okolo cesty II/541 a okolo cesty III/2022 smerom do Vyšného Kelčova.

Zaplnené kontajnery v priebehu niekoľkých dní, vyhodené vrecia na „starých známych miestach“, pravidelný neporiadok pri autobusovej zastávke na Širokom moste a pod. prinútili vedenie obce k ráznemu kroku a to zakúpeniu tzv. fotopasce. Tá bude v týchto dňoch inštalovaná na exponované miesta. A výsledok? Uvidíme, aké tváre a ktorí majitelia konkrétnych ŠPZ zaplatia likvidáciu nie iba svojej časti vyhodeného odpadu, ale všetkého čo bude na danom mieste vyhodené ...