thumb kysuca2019 005V piatu pôstnu nedeľu 07. apríla 2019 sa o 17:00 hod. uskutočnil vo farskom kostole sv. Matúša vo Vysokej nad Kysucou Veľkonočný koncert miešaného speváckeho zboru Kysuca, pod dirigentskou taktovkou Jána Procházku.

thumb velkonocna vystava2019 006Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky sú najvýznamnejšie kresťanské sviatky, ktoré pripadajú na mesiace marec alebo apríl. Obec Vysoká nad Kysucou, príležitosti blížiacich sa Veľkonočných sviatkov usporiadala vo výstavných priestoroch vestibulu Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou v mesiaci apríl „Veľkonočnú výstavu“.

thumb kniznica2019 009Od štvrtku 14. marca 2019 do piatku 22. marca 2019 žiaci zo ZŠ s MŠ E.A Cernana a deti z materskej školy so svojimi pani učiteľkami navštívili obecnú knižnicu, ktorá pre nich pripravila tradičné čitateľské podujatia, pri príležitosti „MAREC MESIAC KNIHY“.

thumb den ucitelov2019 022Učiteľ je spása naša, vždy pri nás aj ťarchu znáša.

Učiteľ Ťa pochváli, ale pri neúspechu sa mrzuto zatvári.

Učiteľ je niekto, kto nás má vždy viesť, skláňať sa nad lavicou, aj ťaháky zniesť.

Učiteľ nás vždy chápe, pomôže vždy a rád, radí žiakom múdre veci ako kamarát.

thumb volby prezident2019 02Výsledky volieb prezidenta Slovenskej republiky - 2. kolo v obci Vysoká nad Kysucou, ktoré sa konali v sobotu 30. marca 2019.

thumb dd HKŠtudenti  Obchodnej akadémie D. M. Janotu z Čadce pripravili projekt, ktorého zámerom je vytvoriť pre 30 detí (vo veku od 3 do 17 rokov) z Detského domova Horný Kelčov oddychovú zónu, ktorá v ich zariadení chýba. Nevyužitú plochu s rozlohou 100 m2, patriacu detskému domovu, by v spolupráci s Obecným úradom Vysoká nad Kysucou skultivovali, časť z nej vysypali kamienkami, vytvorili bylinkovú špirálu, okolo nej umiestnili lavičky, pre najmenších 3 hojdačky, pre väčšie deti 2 basketbalové koše. Po okrajoch by nasadili ovocné stromy. Študenti sú presvedčení, že každé dieťa, ktoré má domov, má aj kúsok miesta na hranie a ich snom je podieľať sa na jeho realizácii.

Pomôžte im získať potrebné financie na ich nádherný zámer a zahlasujte za ich projekt v rámci výzvy Gesto pre mesto. HLASOVAŤ môžete TU

thumb volby prezident2019 02Výsledky volieb prezidenta Slovenskej republiky - 1. kolo v obci Vysoká nad Kysucou, ktoré sa konali v sobotu 13. marca 2019.

thumb bleskozvod okap 006Z dôvodu nevyhovujúceho stavu bleskozvodu na budove obecného úradu obec prostredníctvom svojich zamestnancov realizuje jeho rekonštrukciu. V prvom rade ide o zokruhovanie zemného vedenia bleskozvodu. S prácami sa začalo už v jesenných mesiacoch 2018 a po zimnej „prestávke“ sa s prácami opäť začalo od 1. marca 2019.

thumb podlaha dresy 002Skutočnosť, že budova TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou nie je dostatočne odizolovaná sa prejavila v sklade dresov a futbalových pomôcok. Drevená podlaha, tu bola pokrytá PVC krytinou. Tá spôsobila zadržiavanie vlhkosti a podlaha úplne prehnila. Pracovníci obce preto museli celý sklad vysťahovať, odstrániť prehnitú drevenú podlahu a na jej miesto uložiť novú podlahu s OSB dosiek. Z dôvodu už spomenutej vlhkosti nebola na podlahu umiestnená PVC krytina. Opatrenie však možno považovať i tak za dočasné a zrejme najvhodnejším riešením bude realizácia betónovej podlahy v letných mesiacoch.