slovak press photo RGB 02Fotografovi Ondrejovi Čechvalovi sa so sériou fotografií “Krásne si žijem” z obce Vysoká nad Kysucou z osady Zlámaná podarilo vyhrať 9. ročník Slovak Press Photo v kategórii “Každodenný život”. O osade Zlámaná vďaka tomuto úspechu písali v USA v denníku The Washington Post!

thumb prevencia kriminalityVzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá vytvára aj nové podmienky pre páchanie trestnej činnosti a nárast počtu občanov, ktorí sa môžu stať obeťami trestných činov Ministerstvo vnútra SR Informačné kancelárie pre obete trestných činov.

thumb projektyKalendárny rok 2021 je kvôli „korona“ kríze poznačený obmedzeniami v mnohých oblastiach a týka sa to i samotného fungovania samosprávy. Obec Vysoká nad Kysucou sa i napriek rôznym sťaženým okolnostiam snaží zapájať do zverejnených výziev spracovaním a podávaním žiadostí a využiť tak ponúkané možnosti, aby získala finančné prostriedky na realizáciu svojich rozvojových zámerov. Za prvý štvrťrok 2021 obec spracovala a podala celkovo 10 projektových žiadostí:

thumb tv joj ruskaV piatok 2. apríla 2021 bola v hlavnej spravodajskej relácii TV JOJ odvysielaná reportáž z obce Vysoká nad Kysucou o šití rúšok členkami DHZ Vysoká nad Kysucou pre všetkých, ktorí sa zapojili so svojimi výrobkami do Veľkonočnej online výstavy v našej obci. Reportáž si môžete pozrieť TU (bežca je nutné nastaviť na čas 33:01).

thumb skrining

V obci Vysoká nad Kysucou sa bude dať otestovať na ochorenie COVID-19 i počas soboty 17. apríla 2021 na dvoch odberných miestach:

1. ÚSTREDIE – budova obecného úradu 

2. VYŠNÝ KELČOV – budova bývalej základnej školy,

Otestovať sa bude dať opäť v čase: od 7:00 hod. do 11:00 hod. a po obedňajšej prestávke od 12:00 hod. do 15:00 hod.

thumb kolsky klub detí 8.JPGVeľká noc alebo Veľkonočné sviatky sú najvýznamnejšie kresťanské sviatky, ktoré pripadajú na mesiace marec alebo apríl. Ako i minulý kalendárny rok, tak i tento, sú poznačené opatreniami okolo pandémie Covid-19. Keďže sú zakázané akékoľvek podujatia a akcie OZ Voľný čas v spolupráci s Obcou Vysoká nad Kysucou prišli s nápadom usporiadať online výstavu výrobkov s tematikou Veľkej noci.

thumb FFP2 obec IMG 5829Obec Vysoká nad Kysucou sa v súvislosti s ochorením COVID-19 snaží vyvíjať aktívne kroky smerom k svojim obyvateľom. V súvislosti s plánovanými testovaniami obec ešte v decembri 2020 zriadila prostredníctvom RUVZ v Čadci na svojom území Mobilné odberné miesto (MOM), pod ktorým dočasne pôsobí i odberné miesto vo Vyšnom Kelčove.

thumb zber odpadkov2021 20210310 103343Roztopenie snehovej pokrývky každoročne odhalí absolútne nezodpovedné správanie sa chodcov a hlavne vodičov v podobe množstva odpadkov pozdĺž cesty II/487, pričom najhoršia situácia je vždy v tesnej blízkosti železničných prejazdov. V dňoch od 9. 3. 2021 do 15. 3. 2021 zrealizovali zamestnanci obce zber odpadkov okolo ciest II. a III. triedy. Na úsekoch Varechovský potok – Nižný Koniec, Vyšný Kelčov - Nižný Kelčov a na Semeteši sa zozbieralo cca 400 - 450 kg odpadu (35 vriec)!

thumb oprava oplotenia det ihri 20210310 102816Obec prostredníctvom vlastných zamestnancov začala realizovať rekonštrukčné práce na detskom ihrisku pri obecnom úrade, ktoré bolo realizované v roku 2011 v rámci revitalizácie námestia. Oplotenie ihriska z dôvodu exponovanosti mládežou a poveternostných vplyvov, bolo z technickej stránky značne poškodené (zhnité nosné hranoly a vodorovné prvky).