thumb LivestreamNakoľko predpokladáme, že o testovanie je v našej obci zvýšený záujem a každý z Vás, kto sa ho chce zúčastniť, by sa najradšej vyhol dlhému čakaniu v rade, pripravila obec Vysoká nad Kysucou možnosť sledovať dianie resp. dĺžku rady „živým vysielaním“ pomocou online kamier. 

thumb informacie k testovaniu1. kolo celoplošného testovania sa v našej obci uskutoční v sobotu 31. októbra 2020 a v nedeľu 1. novembra 2020. V obci Vysoká nad Kysucou bude možné test absolvovať v čase

od 07:00 hod. do 12:00 hod., od 13:00 hod. do 17:00 hod. a od 17:30 hod. do 21:30 hod. na dvoch odberných miestach:

1. ÚSTREDIE – budova obecného úradu (volebný okrsok 1)

2. VYŠNÝ KELČOV – budova bývalej základnej školy (volebný okrsok 2 a 3)

Pre jednotlivé odberné miesta bol vypracovaný Orientačný časový harmonogram 1. kola celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 v obci Vysoká nad Kysucou.

thumb IMG 1891Aktuálne protiepidemiologické opatrenia obmedzili počet návštevníkov sv. omší na maximálne 6 a preto sa Farský úrad vo Vysokej nad Kysucou spoločne s obcou Vysoká nad Kysucou rozhodli, že  sv. omše budú opätovne vysielané „live“. Veriaci sa tak môžu sv. omší vysielaných z farského kostola sv. Matúša zúčastniť v online priestore na oficiálnej facebookovej stránke obce Vysoká nad Kysucou a na Infokanáli obce Vysoká nad Kysucou. Sv. omše sú takto vysielané každý piatok o 17:45 hod. a každú nedeľu o 9:30 hod.

thumb freya 005I keď naše životy a celé spoločenské dianie poznačila pandémia ochorenia COVID-19, predsa sa len mnohí z nás snažia robiť to čo ich baví. Takýmto príkladom je i Filip Stolárik z Vysokej nad Kysucou. Filip sa počas svojho základného výcviku u špeciálnej jednotky ozbrojených síl SR v roku 2010 stretol s plemenom psa Československý vlčiak, ktorému ako sám hovorí doslova „podľahol“.

thumb gajdicovsky potok 102020 008Po upršanom týždni pekná slnečná sobota 3. októbra 2020 potešila snáď každého. Nepotešila však už večerná búrka, ktorá so sebou priniesla intenzívny dážď počas celej noci. Výsledkom bolo takmer katastrofické ráno v nedeľu 4. októbra 2020.

thumb hody2020 006I keď obec Vysoká nad Kysucou ústupom tzv. prvej vlny ochorenia predsa len pripravovala oklieštený či „skromnejší“ variant tohtoročných Matúšovských hodových slávností, nástupom „druhej vlny“ ochorenia COVID-19 a nárastom počtu nakazených, s čím súvisí i postupné prijímanie prísnejších preventívnych opatrení, ktorých cieľom je zamedziť resp. znížiť riziko zhromažďovania sa, bolo hlavným dôvodom prečo bola organizácia Matúšovských hodových slávností v našej obci, v tomto kalendárnom roku, definitívne zrušená.

thumb nove kancelarie 003Administratívna budova so sídlom Obecného úradu vo Vysokej nad Kysucou je užívaná od 19. novembra 1972. Táto udalosť je v Kronike obce Vysoká nad Kysucou zaznamenaná ako „Otvorenie nového kultúrneho domu“. Súčasťou budovy, tak ako tomu je i u mnohých podobných budov v ostatných obciach, je i spoločenská sála s priľahlými miestnosťami.

Jednotlivé kancelárie obecného úradu, okrem obecnej knižnice, sú v rámci budovy situované na druhom nadzemnom podlaží. I keď hlavný vstup do budovy, nachádzajúci sa na priečelí budovy na prvom nadzemnom podlaží, bol počas realizácie projektu „Zvýšenie kvality a bezpečnosti centrálneho námestia obce Vysoká nad Kysucou“ vybudovaním vstupnej rampy sprístupnený ako bezbariérový, jednotlivé kancelárie obecného úradu, nachádzajúce sa na druhom nadzemnom podlaží, boli prístupné až po absolvovaní schodiska.

thumb programy tvVážení abonenti káblovej televízie,

v obci Vysoká nad Kysucou spoločnosť TES Media ponúka doposiaľ 2 druhy vysielania - "staršie" analógové a kvalitnejšie, digitálne. Vzhľadom na to, že analógové vysielanie je menej kvalitné a jeho „udržiavanie“ je nielen technicky náročné, ale aj znemožňuje modernizáciu ostatných služieb (napr. navyšovanie internetových rýchlostí), spoločnosť TES Media pristúpila k jeho zrušeniu. Ide o produkt, ktorý bol ponúkaný bezplatne. O žiaden Vami platený program neprídete!

thumb uprava statia 003Obec dňa 20. 8. 2020 zrealizovala úpravu technického i estetického státia pod veľkoobjemovým kontajnerom v Zátoke. Úpravu státia sa uskutočnila na základe písomného súhlasu každého spoluvlastníka parcely E-KN 8292.