Nedeľná zmena počasia, keď po prepršanej sobote aj zamrholenom nedeľnom ráne prestalo pršať , potešila v „hlavný“ hodový deň určite všetkých vysočanov, no tiež organizátorov z občianskeho združenia Voľný čas Vysoká nad Kysucou a 43 bežcov, ktorí sa zúčastnili 11. ročníka behu na chatu Kmínek.
Za výborne organizačne zvládnutý pretek patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa v hodové dopoludnie obetovali a prispeli k hladkému priebehu behu.
Výsledky 11. ročníka Behu na chatu Kmínek konaného 24. 09. 2017
Poradie | Meno a priezvisko | Oddiel | Čas min:sek |
Muži do 39 rokov | |||
1. | Lukáš Martinka | Tour de Považie PB | 26:03 |
2. | Kamil Vyhnička | Tour de Považie PB | 26:50 |
3. | Jozef Mitala | Partizánske TdP | 27:37 |
4. | Martin Hatňančík | Tour de Považie PB | 28:40 |
5. | Štefan Bajcár | Makov | 30:54 |
6. | Jozef Dorčák | SDH Poličná | 34:42 |
7. | Ján babický | HZS Mělník | 34:54 |
8. | Lukáš Suchánek | KHB Radegast | 35:27 |
Muži 40 – 49 roč. | |||
1. | Ondřej Horák | KHB Radegast | 25:08 |
2. | Ľuboslav Kučák | KKM Čadca | 27:48 |
3. | Tomáš Sehnal | KHB Radegast | 28:46 |
4. | Petr Vymazal | SK Salix Grymov | 30:26 |
5. | Tibor Šumpík | Žilina | 30:35 |
6. | Martin Marko | BK Lysá ppod Makytou | 31:26 |
7. | Michal Židzík | Makov | 34:58 |
8. | Jaroslav Mikula | Čierne | 36:21 |
Muži 50 – 59 roč. | |||
1. | Ľuboš Kováčik | Súľov-Hradná | 25:34 |
2. | Anton Kuba | MKŠS Kysucké N.M. | 32:40 |
3. | Ján Dlhopolec | Žilina | 33:47 |
4. | Radomír Šnevajs | KHB Radegast | 34:53 |
5. | Štefan Groš | S.K. Valašské království | 36:34 |
6. | Vladimír Balošák | Stará Bystrica | 37:50 |
7. | Libor Pečenka | KHB Radegast | 45:42 |
8. | Vladimír Ballek | NW-Running Prešov | 54:40 |
Muži 60+ roč. | |||
1. | Bronislav Walek | Hrádek ve Slezsku | 31:01 |
2. | Miroslav Přívětivý | Příbor | 34:27 |
3. | Boleslav Buda | Bystřice-Suchý | 35:14 |
4. | Jozef Majerík | KKM Čadca | 35:44 |
Ženy do 39 rokov | |||
1. | Lenka Mlynarčíková | Banská Štiavnica | 30:36 |
2. | Kristína Trebulová | AK Čadca | 34:40 |
3. | Jana Václavková | TJ Liga 100 Olomouc | 35:51 |
4. | Zuzana Hrabcová | AK Čadca | 44:05 |
Ženy 40+ roč. | |||
1. | Marie Delingerová | KHB Radegast | 30:48 |
2. | Daniela Reksová | BK Lysá pod Makytou | 31:16 |
3. | Margita Kirkpatrick | Goral Maraton Raková | 33:01 |
4. | Slávka Zelníková | Čadca | 41:50 |
Juniori | |||
1. | Kristián Židzík | Makov | 30:58 |
2. | Jarmil Blahuta | FC Baník Ostrava | 34:09 |
Juniorky | |||
1. | Sára Jašurková | Čadca-Čadečka | 53:52 |
Staršie žiačky | |||
1. | Soňa Likáčová | Čadca | 53:52 |
2. | Lija Gajdošová | Chata Kmínek | 59:38 |
Mladšie žiačky | |||
1. | Nicol Jánošíková | AK Čadca | 44:24 |
2. | Chiara Jánošíková | AK Čadca | 44:28 |
Text: Anton Opial
Foto: Petra Holubová, Anton Opial, František Papik