Logo TJ Spartak povodneMuži TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou absolvovali v poradí už 4. a 5. prípravný zápas.

4. Prípravný zápas odohraný v Rožnove na umelej tráve dňa 04. 03. 2018

Spartak Vysoká - TJ Kysučan Korňa – 6:1

thumb zimna priprava2018 001U väčšiny futbalových klubov je zimná príprava mužstiev v plnom prúde. Výnimkou nie je ani TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou. Hráči družstva mužov majú za sebou už niekoľko fyzicky veľmi náročných tréningov a taktiež i tri prípravné zápasy.

thumb ciparov turnaj2017 106Akosi sme si už zvykli, že k letu patrí široká ponuka rôznych podujatí. Súčasťou podujatí Leta vo Vysokej nad Kysucou bol aj futbalový turnaj O putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára, ktorý v nedeľu 09. júna 2017 zaknihoval už svoj XIV. ročník úspešného pokračovania. Okrem domáceho mužstva TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou pozvanie na turnaj prijali ŠK JAVORNÍK Makov, TJ Kolárovice a SK BESKYD Čeladná z Českej republiky.

thumb tpozname vitazov2017 046 1Nedeľa 18. júna 2017 sa do histórie organizácie TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou zapíše „veľkými“ písmenami. Tento dátum totiž zostane navždy v pamäti nie len samotných futbalistov družstva žiakov, družstva mužov či skalných fanúšikov TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, ale i širokej verejnosti.

Sample ImageZakladateľom a organizátorom prvého športového klubu vo Vysokej nad Kysucou, ktorý bol založený 21. septembra 1933 bol Gašpar Sekerka, ktorý bol dlhoročným vedúcim a hráčom tohoto klubu.

Prvý futbalový zápas bol odohraný ihneď po založení futbalového klubu proti mužstvu z Turzovky, kde Vysočania zvíťazili 1 : 0 gólom práve Gašpara Sekerku. Futbalový oddiel mal v tom čase veľký nedostatok materiálnych a finančných prostriedkov. Treba vyzdvihnúť elán, obetavosť a nadšenie pre šport vtedajších hráčov, ktorí na zápasy chodili pešo, na bicykloch i v rebrinových konských vozoch. Futbalová výstroj bola zaobstarávaná za peniaze získané z divadelného predstavenia, ktoré hrávali samotní hráči.

thumb barcakovci peter andrejV aktuálne prebiehajúcej jarnej časti VI. ligy QUICK SPORT došlo v mužstve TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou k historickému okamihu. Ten však nesúvisí s aktuálnym umiestnením mužstva TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou a 12 bodovým náskokom na čele tabuľky , ale so zložením samotného mužstva. V 84 ročnej histórii klubu nedošlo k situácii, že v jednom majstrovskom zápase nastúpili za mužstvo TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou otec so synom! Tento historický zápis sa podaril Petrovi Barčákovi a jeho synovi Andrejovi!

thumb ciparov turnaj2016 0013Každoročným vrcholom sezóny, po ukončení súťažného ročníka TJ SPARTAKu Vysoká nad Kysucou, je príprava a organizácia futbalového turnaja O putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára. V nedeľu 10. júla 2016 sa konal už jeho XIII. ročník.

Pozvanie na turnaj prijali mužstvá FK TATRAN Turzovka (6. liga), TJ SLOVAN Podvysoká (6. liga) a TJ SNAHA Zborov nad Bystricou (5. liga).

thumb Dorast tj spartak 2015 2016Dorastenci TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, po úspešnej sezóne a postupu do IV. ligy, mali možnosť zorganizovať na domácom trávniku medzinárodný turnaj za účasti mužstiev: TJ Tošanovice (CZ), KP Trójwieś Istebna (PL) a domáce mužstvo TJ Spartak Vysoká nad Kysucou (SR).

thumb_nalepkaVýbor Telovýchovnej jednoty TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou  Vás srdečne pozýva na Výročnú členskú schôdzu, ktorá sa bude konať dňa 17. januára 2016 (nedeľa) o 13:30 hod. v Pamätnej izbe E.A. Cernana  v budove OcÚ  vo Vysokej nad Kysucou.