thumb 15Čas letných mesiacov prináša množstvo zážitkov a krásnych ciest i našich obyvateľov. Nádhernú cestu do Rumunska a k tomu na bicykli, absolvovali i dva priatelia z našej obce Ján Bobčík a Ondrej Papaj. Prečítajte si, ako dopadla ich dobrodružná cesta do Rumunska ...

thumb kino2017 03V piatok 4. augusta 2017 ste mali možnosť si po tretí krát počas tohtoročného leta vychutnať atmosféru letného kina. Na námestí pred budovou obecného úradu sa premietal akčný film Pád Londýna. Ak ste doteraz nestihli kvôli dovolenkám a rôznym povinnostiam ani jedno premietanie nemusíte zúfať. Poslednú možnosť zažiť krásu letného kina budete mať v sobotu 19. augusta 2017, kedy sa bude v areáli bývalej ZŠ vo Vyšnom Kelčove o 21:00 hod. premietať vynikajúca komédia Návštevníci 3: Revolúcia.

thumb turnaj obci vysoka2017 067V Európskom priestore možno určite nájsť množstvo vzájomných stretnutí a podujatí, ktoré sú založené na princípe vzájomného priateľstva a súdržnosti a každoročne sa dejú resp. prebiehajú bez akejkoľvek finančnej podpory  rôznych fondov a nadácií, i keď tie by mali byť určené práve na takéto príležitosti. Jedným z nich je určite i Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom Vysoká.

thumb sv anna2017 011Ešte pred zriadením  novej farnosti sa vo Vysokej nad Kysucou udiala mimoriadne zaujímavá udalosť, ktorá rozvírila každodenný život celej farnosti, ale nepochybne i širšieho okolia. Kde pri akejsi studničke sa  mala 12-ročnému dievčaťu z Vysokej zjaviť sv. Anna, na ktorej príhovor mali ľudia  získať mnohé milosti, ak sa budú modliť a robiť zbožné veci. Preto na hore Kyčera sa v roku 1911 udialo nezvyčajné ,,posolstvo’’ bola tu  postavená kaplnka zasvätená  úcte sv. Anny. Kaplnka zasvätená sv. Anne na hore Kyčera sa v priebehu rokov stala pútnickým miestom a v súčasnosti sa pri nej každoročne pri príležitosti sviatku sv. Anny koná pútnická slávnostná sv. omša.

thumb holidays night 2017 012Posledné júnové dni boli  pre deti plné nedočkavosti i radostného vzrušenia, kedy sa konečne zatvoria brány školy a oni sa tak stanú súčasťou očakávaných dvojmesačných letných prázdnin.  Veď prázdniny pre deti znamenajú čas oddychu, zábavy, hier, dovoleniek a hlavne načerpania nových síl do ďalšieho školského roka.

thumb IMG 2017 0660Dobrovoľný hasičský zbor Vysoká nad Kysucou, ktorý je založený a svoju činnosť vykonáva už od roku 1881 a teda tento rok oslávil svoje „136. narodeniny“, čím sa radí medzi jeden z najstarších dobrovoľných hasičských zborov na Kysuciach, má opäť dôvod na radosť. V nedeľu 02. 07. 2017 o 17:30 hod. navštívil obec Vysoká nad Kysucou minister vnútra SR Róbert Kaliňák, ktorý za účasti štátneho tajomníka ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, poslanca NR SR a predsedu ŽSK Juraja Blanára, poslanca NR SR a starostu obce Stará Bystricka Jána Podmanického,  generálneho sekretára DPO SR Vendelína Horvátha, riaditeľa krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline plk. Jaroslava Kapusniaka, riaditeľa UPSVaR v Čadci a okresného predsedu strany SMER-SD Jozefa Cecha, starostu obce Makov Martina Pavlíka, starostu obce Staškov Ladislava Šimčiska, vysockého rodáka dôstojného pána farára Róberta Dormana, poslanca MZ v Čadci Františka Kučáka a ďalších vzácnych hostí, slávnostne odovzdal do užívania dlho očakávanú zrepasovanú cisternovú automobilovú striekačku, ktorá je hasičskou „srdcovkou“ a odmenou za ich obetavú a hrdinskú prácu.

thumb kelcovske hody20172017 014Hody patria k tradičným sviatkom snáď každej Slovenskej obce, každá farnosť má svoj kostolík a svojho patróna kostola. Pri tejto príležitosti sa konajú hody. Hody sa oslavujú ako deň hojnosti, zábavy a blahobytu. Nebolo tomu inak ani v našej obci Vysoká nad Kysucou – v miestnej časti Vyšný Kelčov, kde je kamenný kostolík zasvätený Božskému srdcu Ježišovmu. Slávnosť Kelčovských hodových slávnosti pripadal tento rok na 24. a 25. júna 2017.

thumb talentovani ziaci2017 010V stredu  14. júna 2017 o 11:00hodine prijalo pozvanie starostu obce Mgr. Antona Varechu, 40 nadaných a talentovaných žiakov zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana, ktorí uspeli v rôznych okresných, krajských, celoslovenských a regionálnych súťažiach.

thumb cierna skladka ukuhejdy 004Na našich stránkach sme Vás pred nedávnom informovali o likvidácii nahlásených „čiernych“ skládok odpadu. V spolupráci s DHZ Vysoká nad Kysucou obec odstránila ďalšiu čiernu skládku, ktorá sa nachádzala v osade „U Kuhejdy“ vo Vyšnom Kelčove.