thumb chodnik cintorin ustredie 019Súčasťou investičných zámerov obce Vysoká nad Kysucou v kalendárnom roku 2018 bola i výstavba prvej etapy chodníkov na pohrebisku v ústredí obce. Práce na výstavbe prvého chodníka započali v mesiaci jún. Obec práce realizovala prostredníctvom kmeňových zamestnancov obce.

thumb foto hody4Pri príležitosti sviatku sv. Matúša - patróna farského kostola vo Vysokej nad Kysucou sa vo Vysokej nad Kysucou každoročne konajú Matúšovské hodové slávnosti. Inak tomu nebolo ani tento rok. Hodové „trojdnie“ trvalo od piatku 21. septembra 2018 až do nedele 23. septembra 2018.

thumb tv rajV stredu 19. 09. 2018 odvysielala TV RAJ v relácii DISKUSIA Z RAJA rozhovor so starostom obce  o Matúšovských hodových slávnostiach 2018. Debatu viedla Katka Borisová, ktorú budete mať možnosť "naživo" vidieť v nedeľu 22. 9. 2018 ako moderátorku hlavného programu Matúšovských hodových slávností.

Reláciu si môžete pozrieť TU.

thumb toalety kostol 050Jedným z nedostatkov občianskej vybavenosti našej obce bola neexistencia toaliet pri pohrebisku v ústredí obce. Ich akútnu nutnosť vyvolala skutočnosť odstránenia toaliet, ktoré na nachádzali za farským kostolom sv. Matúša. Pre ich odstránenie sa rozhodol vtedajší pán farár z dôvodu, že nespĺňali základné hygienické požiadavky no predovšetkým došlo k ich poškodeniu vandalmi.

thumb dvojkriz budatin 013Slovenská národná rada 1. septembra 1992 na svojej piatej schôdzi prijala Ústavu SR. Zo 134 prítomných poslancov hlasovalo za 114, proti boli 16 a štyria sa zdržali. Ústavu SR slávnostne podpísali 3. septembra 1992 na Bratislavskom hrade vtedajší predseda SNR Ivan Gašparovič a predseda vlády Vladimír Mečiar. Vznik najdôležitejšieho zákona suverénneho nezávislého štátu - Ústavy SR si na Slovensku pripomíname vždy 1. septembra štátnym sviatkom.

thumb omsa huslov 006Predpovede počasia na sobotu 25. augusta 2018 predpovedali príchod studeného frontu, ktorý po dlhých dňoch horúčav zo sebou prinesie ochladenie a dážď. Treba poznamenať, že meteorológom predpoveď aj naozaj vyšla.

Nepriazeň počasia však neubrala nič na eláne organizátorom, takpovediac už „tradičnej“, svätej omše pri kaplnke v osade Huslov v miestnej časti Vyšný Kelčov v obci Vysoká nad Kysucou.

thumb turnaj vysoke 002Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom „Vysoká“ zaknihoval už svoj jubilejný 10. ročník! Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom „Vysoká“ sa v tomto kalendárnom roku „dožil“ svojho jubilea. V sobotu 4. augusta 2018 sa konal už jeho 10. ročník a hostiteľskou obcou tentoraz po prvýkrát bola obec Vysoká nad Labem.

thumb sv anna 2018 10V Monografii Vysoká nad Kysucou sa môžeme dočítať: „Ešte pred zriadením novej farnosti sa vo Vysokej udiala mimoriadne zaujímavá udalosť, ktorá celkom iste rozvírila každodenný život celej farnosti, ale nepochybne i širšieho okolia. Na kongregácii bytčianskeho dekanátu 18. septembra 1764 v Predmieri pri Bytči sa prerokúval prípad údajného zjavenia.

thumb okolo vysokej 2018 4Cyklistika na Slovensku aktuálne prežíva obdobie svojho rozmachu. Je to predovšetkým vďaka cyklistickému fenoménovi menom Peter Sagan.

Obec Vysoká nad Kysucou v snahe podporiť záujem o bicyklovanie pripravila pre priaznivcov tohto krásneho športu jedinečné cyklistické podujatie Na bicykli okolo Vysokej. Hlavným cieľom nesúťažného podujatia bolo v sobotu 28. júla 2018 prilákať ľudí rôznych vekových kategórií a cyklistických schopností na cyklotúru, ktorá viedla v podobe troch pripravených tratí katastrom obce Vysoká nad Kysucou.